+38 (044) 229 00 00
office@planetaplast.com

ВИРОЩУЄМО ПОЛУНИЦЮ. ЯК ОТРИМАТИ МАКСИМАЛЬНИЙ ВРОЖАЙ ПРИ МІНІМУМІ ЗУСИЛЬ.

МУЛЬЧУВАННЯ –  ЧАРІВНА ПАЛИЧКА ДЛЯ САДІВНИКІВ-ЛЮБИТЕЛІВ ТА ПРОФЕСІЙНИХ ФЕРМЕРІВ.

 

Мульчування - це поверхневе укриття ґрунту навколо рослин будь-якими матеріалами, для захисту і поліпшення властивостей ґрунту. Мульчування послаблює випаровування вологи, зменшує амплітуду коливань температури ґрунту протягом доби, запобігає утворенню ґрунтової кірки, перешкоджає розростанню бур'янів, стимулює розвиток мікроорганізмів і черв'яків.

Види мульчування. Ефективність використання мульчування.

Мульчування землі чорною плівкою

 

Мульчування як агротехнічний прийом набуло широкого поширення в багатьох західноєвропейських країнах, США і Канаді. Відомо, що в Східній Європі мульчування гречаного соломою застосовувалося ще в XVII столітті. Роль мульчі можуть виконувати найрізноманітніші, як природні органічні матеріали (скошена трава, солома, тирса тощо), так і штучні неорганічні (чорна поліетиленова плівка, неткані матеріали - агріл, агроспан, і т.п.)

 

У товарному виробництві полуниці в якості мульчі найчастіше використовується чорна поліетиленова плівка. У Фінляндії, наприклад, її застосовують приблизно на 80% площ. Щорічне виробництво ягід полуниці, згідно з фінської статистикою, становить 12000-18000 тон, а врожайність сягає 7-12 тон з гектара. В останні роки більшість українських фермерських господарств при вирощуванні полуниці стали використовувати мульчувальну плівку. І застосовують її не тільки великі фермерські господарства, що вирощують полуницю в промислових масштабах, а й садівники-любителі.

Мульчувальна плівка для полуниці

Мульчування полуниці в промислових масштабах

Мульчування полуниці дозволяє отримати більш ранній і високий урожай, уберегти ягоди від гнилі і шкідників і, що важливо, значно полегшити життя городнику!

Крім того, мульчування захищає ґрунт від перегрівання і пересихання, перешкоджає росту бур'янів. Завдяки чому скорочується кількість прополок, поливів і розпушування ґрунту, і полуниця завжди залишається чистою, навіть після проливних дощів. Ґрунт під чорною плівкою швидше прогрівається, ріст рослин починається раніше і врожай ягід можна зібрати на 5-7 днів раніше, ніж зазвичай.

 

Найважливішою перевагою вирощування полуниці на плівці є хороший захист рослин від бур'янів. Механічна прополка потрібна тільки в перший рік вирощування. І обмежується вона прополкою отворів для рослин. З бур'янами в міжряддях можна боротися хімічним способом або шляхом скошування. Чорна плівка в деякій мірі пропускає вуглекислу кислоту і кисень, але не воду і не водяний пар. Отримання кисню кореневою системою при використанні плівки не має значення, оскільки кисень надходить в достатній кількості з міжрядь, якщо умови в цілому, хороші.

 

ТОВ «Планета Пластик» виробляє стабілізовану плівку для мульчування, термін експлуатації якої 36 місяців. Стабілізована плівка - це значить, що в процесі виробництва плівки були додані спеціальні речовини, УФ стабілізатори, завдяки яким плівка витримує УФ випромінювання і не так схильна до УФ деструкції, що власне, і подовжує термін експлуатації плівки.

 

Мульчувальна плівка від ТОВ «Планета Пластик» прослужить вам 36 місяців, рівно стільки, скільки потрібно до пересадки полуниці. Справа в тому, що полуниця через 3 роки вироджується - падає врожайність і якість ягід, і досвідчені фермери, кожні 3 роки, її повністю оновлюють і пересаджують.

Стабілізована плівка для мульчування від ТОВ "Планета Пластик"

Мульчування полуниці плівкою у себе на городі.

Однак, незважаючи на те, що у вирощування на плівці цілий ряд переваг, у нього є певні складнощі, яких можна уникнути, якщо про них знати і брати до уваги.

 

Переваги мульчування полуниці чорною поліетиленовою плівкою:

  • Поліпшується харчовий режим  рослин: у верхніх шарах ґрунту накопичується нітратний азот, зменшується вимивання дощами легкорозчинних елементів живлення;
  • Різко зростає і зберігається все літо активність мікроорганізмів в верхньому і глибшому шарах ґрунту;
  • Вологість ґрунту протягом літа залишається майже незмінною;
  • Не дає рости бур'янам;
  • Прискорюється розвиток рослин і дозрівання ягід;
  • Ягоди не брудняться землею, зберігається їх товарний вигляд;
  • Легше боротися з вусами, яким нема за що зачепитися на плівці.

 

На що звернути увагу при мульчуванні полуниці чорною поліетиленовою плівкою:

  • Бажано зробити крапельний полив під плівкою, так як дощ і поливна вода скочуються. Особливо в посушливе літо;
  • Влітку ґрунт під чорною плівкою може сильно перегріватися, тому зверху бажана ще й мульча з соломи або скошеної трави. Також можна використовувати чорно-білу плівку для мульчування (білої стороною до гори). У ТОВ «Планета Пластик» є така в асортименті;
  • Під плівкою охоче поселяються мурашки і слимаки. Хоча, заради справедливості, варто зауважити, що вони поселяються під будь-яким видом мульчі - будь то тирса, солома або плівка, значення не має.


В цілому, дотримання таких нескладних агротехнічних прийомів дає стабільно високий врожай при мінімумі зусиль.

Плівка для мульчування полуниці

Врожай полуниці.

Мульчування - це один з найбільш простих і ефективних способів підтримки здоров'я рослин і збільшення врожайності.

 

Ознайомитися з нашими плівками для мульчування можна тут.

 

Вся наша продукція тут.

 

Всім багатого врожаю!

Facebook
Instagram